Промінь лазера, виріже практично будь-який складний контур на металевому листі, швидко і точно навіть навіть якщо контур має велику кількість дрібних деталей, а метал, дуже тонкий.
При цьому, спосіб обробки і результат, залежать від газу, що використовується при різанні листового металу і тиску.
Газокисневе різання листового металу
- При газокисневому різанні листової сталі, як ріжучого газу, використовується кисень, який під тиском до 6 бар, видується в щілину різання.
- Там він спалює і окислює розплав металу.
- Енергія, яка виділяється, в ході цієї хімічної реакції, додається до енергії променя лазера.
- При газокисневому різанні металу, можна отримати дуже високу швидкість різання, а також, обробляти листи великої товщини і конструкційну сталь.
Лазерне різання металу методом розплавлення
- При лазерному різанні методом розплавлення, як ріжучого газу використовуються азот або аргон.
- Газ під тиском 2–20 бар, видувається через щілину різання і, в відмінність від газокисневого різання, не реагує з металевою поверхнею в прорізи.
- Перевагою цього методу різання є те, що кромка різу не має задирок і не окислюється, так що подальша обробка практично не потрібна.
- Особливо це важливо, при лазерному різанні нержавіючої сталі або кольорових металів.
Сублімаційне різання металу
- Сублімаційне різання металу, використовується, перш за все, для виконання прецизійних завдань, коли потрібна особливо висока якість кромки різу.
- При цьому способі лазер випаровує матеріал, розплавляючи його лише мінімально.
- Випаровується матеріал, створює в щілини різання високий тиск, який виштовхує розплав вгору і вниз.
- Технологічний газ (азот, аргон або гелій) захищає поверхню різу від впливу навколишнього середовища, так що кромки різу на металевій деталі, не окислюються.
Точне різання металу
- При прецизійному лазерному різанні металу, з використанням імпульсів енергії лазера, робиться ряд окремих отворів, які перекриваються на 50-90 % утворюють щілину різання.
- Короткі імпульси, забезпечують дуже велику пікову імпульсну потужність і надзвичайно високі значення щільності потужності на поверхні металевої заготовки.
- Перевага: нагрівання металу мінімальне, що дозволяє виключити теплову деформацію навіть при вирізанні художніх деталей.
Якщо ця стаття вам сподобалася і була корисною,
поділіться їй у соцмережах - це допоможе вашим друзям дізнатися про неї та підтримає наш проект.
Дякую!